با RGB Fusion رنگین کمانی از رنگها را ایجاد کنید

تاریخ: 1396/02/24
RGB Fusion، نام جدیدترین ویژگی ارائه شده توسط گیگابایت می باشد که بر روی مادربردهای حرفه ای این کمپانی جهت سهولت در امر نورپردازی داخل کیس عرضه شده است.تکنولوژیRGB Fusion از دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است که مکمل یکدیگر می باشند. با ما همراه باشید تا به معرفی این دو بخش بپردازیم.

این تکنولوژی با شعار "رنگی را انتخاب کنید که به سلیقۀ شماست" پا به میدان گذاشته است. اگر بخواهیم کمی دقیقتر به این به این تکنولوژی نگاهی بیاندازیم، باید به چند سال عقبتر برگردیم جایی که گیگابایت با برگزاری یک همه پرسی جهانی در رابطه با محصولات به خصوص دربارۀ مادربردهای خود پرداخت. طبق درخواست کاربران در این نظرسنجی تعبیه یک سیستم کاملا حرفه ای جهت نورپردازی داخل کیس بیش از هرچیزی خودنمایی می کرد و گیگابایت نیز برای تحقق بخشیدن به درخواست کاربران خود، تکنولوژی Ambient Surround Led یا LEDهای فراگیر و انبوه را همراه با مادربردهای سری100 (پلتفرم Skylake) خود عرضه کرد. اما پس از گذشت 2 سال از عمر این پلتفرم و عرضۀ پلتفرم Kabylake از سوی اینتل گیگابایت نیز دست به بازنگری و تغییر در تکنولوژی نورپردازی خود موسوم به Ambient Surround Led زد که در نتیجۀ آن شاهد تولد RGB Fusion بوده ایم.

اگر با سیستم نورپردازی قبلی گیگابایت آشنا باشید (Ambient Surround Led) باید این را ذکر کنیم که در ورژن جدید سیستم نورپردازی گیگابایت شاهد تغییرات بسیار عمده ای نسبت به قبل بوده ایم که می توان به پلگسی گلاس قابل تعویض مادربردهای گیگابایت اشاره کرد که به کاربران امکان می دهد تا طرحها و نمونه های خود را بر روی مادربرد نصب کنند. در نسخۀ پیشین شاهد تغییر رنگ LEDها بصورت یکنواخت در کل سطح مادربرد بوده ایم ولی در RGB Fusion گیگابایت دست به تغییرات بزرگی زده است، این کمپانی علاوه بر به کارگیری LEDهای بیشتر، مناطق بیشتری از مادربرد را تحت پوشش قرار داده (بسته به مدل مناطق تحت پوشش متفاوت است) و به کاربران این امکان را می دهد تا بر خلاف گذشته نور هر منطقه راه بصورت جداگانه تغییر دهند و به دلخواه برنامه ریزی کنند.

یکی دیگر از ویژگی های جالب توجه RGB Fusion پشتیبانی از رشته های نوری می باشد که مورد توجه کیس مودرها و کاربرانی است که قصد استفاده از این قابلیت را دارند. گیگابایت در مدل های رده بالای خود از دو درگاه جهت پشتیبانی از رشته های RGB بهره برده است. پشتیبانی از این رشته ها به همین نقطه ختم نمی شود بلکه گیگابایت علاوه بر پشتیبانی از رشته های WRGB به کاربران امکان می دهد تا با استفاده از رابط کاربری RGB Fusion پین های هر سوکت را بصورت جداگانه برنامه ریزی کنند. همچنین این امکان را می دهد تا از طریق رابط هوشمند RGB Fusion علاوه بر استفاده از حالتهای نورپردازی پیشفرض (بسته به مدل تا 7 حالت)، به خلق جلوه های نوری اختصاصی خود بپردازند و آنها را ذخیره کنند و با یکدیگر به اشتراک بگذارند. RGB Fusion از دیگر تولیدات کمپانی گیگابایت، همچون کارت گرافیک، کیس، ایر کولینگها، موس و کیبورد و... پشتیبانی می کند و از طریق رابط نرم افزاری خود قابلیت کنترل نورپردازی دیگر اجزای سیستم را به کاربران خود می دهد. RGB Fusion دارای رابط کاربری برای دستگاه های هوشمند نیز می باشد و این امکان می دهد تا به وسیلۀ تلفن هوشمند خود کنترل کامل نور پردازی کامپیوتر خود را در دست گیرند.برای دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از مدلهایی که از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند می توانید به وب سایت گیگابایت یا لینک زیر مراجعه نمایید.