ZOTAC SSD T500

  • ظرفیت 120GB و 240GB
  • سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات تا 500MB/s
  • نوع فلش TLC

SSD مخفف عبارت Solid-State Drive یا Solid-State Disk می باشد و نسل جدید ابزارهای ذخیره اطلاعات به شمار می رود که در طراحی آن از ترکیب مدارهای مجتمع به عنوان حافظه ذخیره کننده اطلاعات استفاده می گردد. درگاه های ورودی و خروجی این ابزار به گونه ای طراحی شده است که با ابزار ذخیره اطلاعات نسل قبل خود یعنی هارد دیسک سازگاری داشته باشد (درگاه SATA) و بتوان در تمامی رایانه های رومیزی، نوت بوک ها و کنسول های بازی از آن استفاده کرد.

در SSD هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد و ساختار کلی آن شبیه به کارت حافظه یا USB Flash است. با این تفاوت که گنجایش بالاتری دارد و به واسطه اتصال از طریق درگاه SATA سرعت آن چند برابر است. برتری SSD نسبت به HDD نیز در این است که به دلیل نداشتن قطعات متحرک سرعت بسیار بالاتری دارد، ابعاد و وزن کمتری دارد، میزان مصرف انرژی و تولید حرارت در آن کمتر شده و کاملا بدون صدا کار می کند، ضد ضربه است و دربرابر تکان و شوک بسیار مقاوم تر است و طول عمر بیشتری دارد. البته در حال حاضر HDD گنجایش های بالاتر و قیمت پایینتری نسبت به SSD دارد، اما در آینده SSD به کلی جایگزین HDD خواهد شد.

نشان تجاریZOTAC
ظرفیت120GB - 240GB
سیستم عامل سازگارWindows / MacOS / Linux
ابعاد7mm

SATA Serial ATA (SATA) یکی از جدیدترین رابط های کامپیوتری است که ابزارهای ذخیره سازی از جمله هارد دیسک را به رایانه متصل می کند. رابط SATA نسبت به رابط نسل گذشته یعنی Parallel ATA (PATA) چند برتری دارد که از جمله آنها می توان به کاهش اندازه کابل (هفت کانکتور به جای 40 یا 80 کانکتور) و کاهش هزینه تولید آن، انتقال سریعتر اطلاعات با نرخ سینگال بالاتر، قابلیت اتصال یا جدا کردن کابل از سیستم در حال کار و راندمان کاری بیشتر اشاره کرد.

مدت زمان ضمانت از تاريخ توليد به مدت سه سال مي باشد. زمان ضمانت از طريق تاريخ اعتبار درج شده در كارت ضمانت هولوگرام دار آواژنگ مشخص مي گردد.

همراه داشتن کارت ضمانت در زمان مراجعه، الزامی می باشد.

محصولات مشابه