سرانجام انتظارها به پایان رسید و با فرا رسیدن تاریخ 14 دی ماه (jan,3) رسما عرضۀ پردازنده های kabylake از سوی اینتل آغاز خواهد شد. پردازنده های kabylake از سوکت 1151 پشتیبانی می کنند.

تغییر اول ماجراست

تاریخ: 1395/10/04

تغییر اول ماجراست ، داستان از انجا شروع می شود که روز به روز دنیای تکنولوژی در حال پیشرفت و گسترش هست و ما شاهد ظهور تکنولوژی های جدید به همراه امکانات نوین هستیم و انقلاب از همین جا شکل می گیرد؛ از چند روز اینده شاهد عرضه مادربردهای جدید و در اینده نزدیک کارت‌های گرافیکی با برند AORUS (آارس) خواهیم بود، این برند در سالیان گذشته با تولید و عرضه محصولات گیمینگ در شاخه نوت بوک و ابزار گیمینگ فعالیت داشته، بخشی از کمپانی خوشنام گیگابایت محسوب می شود، و از این به بعد می بایستی منتظر تولید و عرضه محصولات گیمینگ گیگابایت با این برند باشیم.

مادربردهای گیگابایت یکی از شناخته شده ترین محصولات عرضه شده توسط این کمپانی می باشند. کمپانی گیگابایت این بار با عرضه محصولی بر پایه چیپست C232، سعی دارد تا گزینه ای مقرون به صرفه را برای کاربران حرفه ای که قصد تولید محتوا، ویرایش ویدئو و سیستم های پردازش سنگین را دارند را به بازار عرضه کند.

خنک کننده های سری WindForce عضوی ثابت در کارت های گرافیک گیگابایت به شمار می روند و در حال حاضر نسخه هایی از این خنک کننده برای کارت های میان رده و حرفه ای وجود دارد. نسخه ای مجهز به دو عدد فن برای میان رده ها و در سطح بالاتر نسخه ای با سه عدد فن در کنار فناوری های بهبود دهنده قدرت خنک سازی پردازنده گرافیکی، مدار تغذیه و چیپ ست های حافظه از قطعات تشکیل دهنده کولر های جدید WindForce هستند. در بالاترین سطح خنک کننده های WindForce در نسل جدید کارت های گرافیک می توان به GTX 1080 Xtreme Gaming اشاره کرد.

در تاریخ 13 نوامبر الی 18 نوامبر 2016 شاهد برگزاری رویداد مهمی در صنعت IT بوده ایم. این رویداد مهم که به کنفرانس supercomputing شهرت دارد هر ساله با حمایت انجمن IEEE برگزار می شود. در سال 2016 این رویداد مهم صنعت IT در شهر salt-lake، مرکز ایالت یوتا امریکا برگزار شد و تمامی پیشگامان عرصه پردازش کامپیوتری از جمله مهندسین و محققین در این رویداد گرد هم آمدند تا ضمن معرفی محصولات و تکنولوژی های برتر در صنعت پردازش کامپیوتری همانند سرورهای کامپیوتری، به بررسی نیازمندی های این صنعت مهم بپردازند.

در این مطلب به معرفی و مقایسه ی کارت های گرافیک GeForce GTX 1050 Ti و GTX 1050 بر پایه ی معماری Pascal GP107 عرضه شده توسط GIGABYTE می پردازیم. سری GIGABYTE GTX 1050 Ti با 4GB حافظه ی GDDR5 128-bit متشکل از چهار نسخه ی G1 GAMING، به عنوان پرچمدار این سری، و به دنبال آن نسخه ی WINDFORCE OC، نسخه ی OC با دو فن و نسخه ی D5 با یک فن است.

کمپانی گیگابایت از تولیدکنندگان برتر مادربرد و کارت گرافیک، در راستای خلق ایده های نو و جدید برای ارتقاء سطح کیفیت مادربردهای گیگابایت در سال های اخیر با بکار گیری عناصر مختلف الکترونیکی، استاندار جدیدی را برای مادربردها ردۀ حرفه ای تعریف نمود است.

گیگابایت از تولیدکنندگان برتر مادربرد و کارتهای گرافیک، بر روی خروجی وب سایت رسمی خود بروز رسانی بایوس برای مادربردهای بر پایه چیپست Z170 ، H170 ، B150 و H110 قرار داده است که با این به روز رسانی این مادربرد ها آماده پشتیبانی از نسل جدید پردازنده های اینتل (Kaby-Lake) خواهند بود .

در دنیای طراحی بوسیله کامپیوتر، همیشه زمان پاسخگویی سریع یکی از چالش های جدی است، که طراحان با آن دست و پنجه نرم می کنند و بجرات می توان گفت که مادربرد یکی از عوامل پایداری در اینگونه از سیستم ها می باشد. اولویت انتخاب یک مادربرد مناسب برای سیستم طراحی شاید بسیار بیشتر و پر اهمیت تر از انتخاب یک پردازنده برای آن باشد.

گیگابایت از کارت های گرافیک GTX 1050 Ti و GTX 1050 تحت لوای سری خوشنام G1 Gaming پرده برداری کرد. این سری از کارت های گرافیک دارای پردازنده گرافیکی GP107 می باشند که بر اساس معماری پیشرفته پاسکال تولید شده است.